Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Web Sitesinde Yayınlanan İlanda Konuya İlişkin Şu Bilgiler Verildi:
Balıkesir İli Bandırma, İlçesi Altıyüzevler Mahallesi (739 Ada ve 46 Parsel - 377 Ada ve 11 Parsel) Mevkiindeki Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Tarafıdan Yapılması Planlanan Bor Karbür, Bor Nitrür ve Ferrobor Üretim Tesisi Projesi ile İlgili Olarak Balıkesir Valiliğimize Sunulan Dosyayı P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17. Maddesi Doğrultusunda İncelenmiş ve Uygun Bulunmuş Olup, Projeye İlişkin ÇED Süreci Başlamıştır. İlgililere ve Kamuoyuna Duyurulur.