bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca Bloomberg HT'deki "Üst Düzey" programında Arzu Maliki'nin sorularını yanıtladı.
2019 sizin için nasıl başladı, mevcut yatırımlarınızdan konuşalım?
Erol Tabanca: 2019 aslında bizim için bir transformasyon yılı diyebiliriz. Biz yavaş yavaş müteahhitlikten uzaklaşıp daha çok yatırımcı şapkasıyla işlerimizi sürdürme planındayız. Özellikle Türkmenistan'da sürdürdüğümüz çok büyük projeler vardı ve onların hepsini layıkıyla tamamladık. Bizden sonraki jenerasyonun daha kolay yönetebileceği, daha iyi hakim olabileceği yeni bir strateji içindeyiz. Burada da yatırım şapkası öne çıkıyor, bu da daha çok turizm ve enerji alanlarında olacak. Şimdi onların hazırlıkları içindeyiz.
Turizm açısından sene nasıl geçiyor?
Erol Tabanca: Doğduğumuz kent olan Eskişehir'de büyük bir otelimiz var. Müzenin yanında bir butik otel yaptık, Alaçatı'da da Alavya adında butik bir otelimiz var. Rusya'nın Kazan şehrinde bir otel tamamladık, Türkmenistan'da zaten büyük bir tatil köyümüz vardı o işlemeye devam ediyor. Şu anda Hollanda'da da eski bir deri fabrikasını satın aldık, oranında bir kısmını otel, bir kısmını ofis, bir kısmını da eğlence olarak bölümler halinde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.
Dolayısıyla turizm önümüzdeki dönemde Polimeks için biraz daha ön plana çıkmış bir iş alanı olacak. Enerjide yenilenebilir enerji ile ilgili özellikle rüzgar enerjisi ile ilgili birtakım girdiğimiz ihalelerde almış olduğumuz projeleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ama orada biraz ölçülü adım atmak istiyoruz, Ülkenin genel konjonktürüne göre büyümemizi ona göre planlayacağız.
Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://www.bloomberght.com/polimekserol-tabanca-turizm-ve-enerjide-yatirima-hazirlaniyoruz-2235767