PİYASALARA ANALİTİK BAKIŞ
İlk Yarıda Ne Oldu…
BİST100 endeksi 100 %0,24 artışla 248 puan yükselerek 104.787 seviyesinden güne başladı. Açılış sonrası 104.000 sınırına kadar çekilen endeks dar bir bantta hareket ederek ilk yarıyı %0,33 yükselerek 104.889 seviyesinden kapattı. Kur tarafında sakin bir seyir gözlemliyoruz. Dolar/TL 3,90'lı seviyeleri test ediyor. Euro/TL ise Euro/dolar paritesinin 1,19'un üzerine çıkmasıyla 4,70'i zorluyor. 2 yıllık gösterge tahvil faizi 23 baz puan düşerek %13,92'ye gerilerken, 10 yıllık tahvilin faizi 24 baz puan düşerek %12,46'ya geriledi.
İkinci Yarıda Ne Bekliyoruz…
Avrupa borsalarında karışık bir görünüm varken ABD vadeli endeksleri yataya yakın alıcılı seyrediyor. Brent tipi petrol varil başına 63,5 doların hemen üzerinde. Altın ons başına 1.294,6 dolar, gram başına ise 162,9 TL seviyelerinde alıcı buluyor. Dolar/TL 3,9136, Euro/TL 4,6738 ve Euro/dolar 1,1938 seviyesinde işlem görürken %50 dolar ve %50 euro'dan oluşan döviz sepeti 4,30 sınırında. İlk yarıda sakin bir veri akışı yaşanmışken ikinci yarıda ABD'de Ekim Yeni Konut Satışları bekleniyor.
http://bmd.com.tr/page/rapor_detay/2469/gun-ortasi-27.11.2017.htm
Kagan AŞIK
Bizim Menkul Değerler A.Ş.
bmd.com.tr
***
Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.