Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilanda konuya ilişkin şu bilgiler verildi:
SAMSUN il LADİK, ilce Samsun İli, Ladik İlçesi Saray, Akyar, Ağaçkaya, Eynekaraca, Gürün, Sarıgazel, Meşepınarı, Çakırgümüş, Bolat ve Küpecik Mahalleleri ve Amasya İli, Suluova İlçesi, Soku, Kuzalan ve Seyfe Köyleri, Merkez İlçesi, Karakise ve Aktaş Köyleri, Taşova İlçesi Destek Köyü mevkiinde DOĞARES ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan DOĞA RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ(37 ADET TÜRBİN-49 MWm/MWe) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler SAMSUN Valiliğine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.